Lagom Kermainen myskikurpitsakeitto
Varastossa
Vesi, myskikurpitsa (24%), KERMA (MAITO) (14%), porkkana, sipuli, SELLERI, VOI (MAITO), tomaattipyree, auringonkukkaöljy, hunaja, PARMIGIANO REGGIANO -JUUSTO (MAITO), merisuola, valkosipuli, salvia, sakeuttamisaine: ksantaanikumi, mustapippuri. Saattaa sisältää jäämiä PÄHKINÖISTÄ ja MAAPÄHKINÖISTÄ.
Vatten, butternutpumpa (24%), GRÄDDE (MJÖLK) (14%), morot, lök, SELLERI, SMÖR (MJÖLK), tomatpuré, solrosolja, honung, PARMIGIANO REGGIANO OST (MJÖLK), havssalt, vitlök, salvia, förtjockningsmedel: xantangummi, svartpeppar. Kan innehålla spår av NÖTTER och JORDNÖTTER.
Water, Butternut Squash (24%), CREAM (MILK) (14%), Carrots, Onions, CELERY, BUTTER (MILK), Tomato Paste, Sunflower seed oil, Honey, PARMIGIANO REGGIANO CHEESE (MILK), Sea Salt, Garlic, Sage, Thickner: Xanthan Gum, Ground Black Pepper. May contain traces of NUTS and PEANUTS.
| Energia/Energi | 448 kJ / 108 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 9.1 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 4.7 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 5.1 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 3.7 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 0 g |
| Proteiini/Protein | 0.9 g |
| Suola/Salt | 0.66 g |
| Maapähkinät ja maapähkinätuotteet | Saattaa sisältää |
|---|---|
| Maito ja maitotuotteet, myös laktoosi | Sisältää |
| Pähkinät ja pähkinätuotteet | Saattaa sisältää |
| Selleri ja sellerituotteet | Sisältää |
| Tuotenumero | 869200 |
|---|---|
| EAN koodi | 6426000009814 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 150 |