Dole Tropical Gold ananaspalat mehussa 3-pack – pizzaan sopivat palat
36,24€ / 8 kpl
(alv 13,5%)
4,53€ / kpl
(alv 13,5%)
6,65 € / kg (alv 13,5%)
Varastossa
Tropical Gold on Dolen kehittämä luontaisesti makeampi ja enemmän C-vitamiinia sisältävä ananaslajike. Poimittu aina oikealla hetkellä, kypsää, raikasta, makeaa ananasta säilykkeenä. Nyt myös kätevänä pienempänä palana, joka on täydellinen sellaisenaan esimerkiksi pizzaan tai tacojen täytteeksi!
Ananas, ananasmehu.
Ananas, ananasjuice.
Pineapple, pineapple juice.
| Energia/Energi | 243 kJ / 58 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 0 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 0 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 13 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 12 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 1 g |
| Proteiini/Protein | 0 g |
| Suola/Salt | 0 g |
| C-vitamiini/Vitamin C | 32.92 mg |
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Ei sisällä |
|---|---|
| Äyriäiset ja äyriäistuotteet | Ei sisällä |
| Munat ja munatuotteet | Ei sisällä |
| Kalat ja kalatuotteet | Ei sisällä |
| Maapähkinät ja maapähkinätuotteet | Ei sisällä |
| Soijapavut ja soijapaputuotteet | Ei sisällä |
| Maito ja maitotuotteet, myös laktoosi | Ei sisällä |
| Pähkinät ja pähkinätuotteet | Ei sisällä |
| Selleri ja sellerituotteet | Ei sisällä |
| Sinappi ja sinappituotteet | Ei sisällä |
| Seesaminsiemenet ja seesaminsiementuotteet | Ei sisällä |
| Rikkidioksidi ja sulfiitit | Ei sisällä |
| Lupiini ja lupiinituotteet | Ei sisällä |
| Nilviäiset ja nilviäistuotteet | Ei sisällä |
| Ei pakollisesti ilmoitettavia allergeeneja | Ei sisällä |
Säilytä avaamisen jälkeen purkin sisältö lasi- tai muoviastiassa jääkaapissa.
| Tuotenumero | 863094 |
|---|---|
| EAN koodi | 38900014803 |
| Myyntierä | 8 |
| Minimimyyntiaika | 150 |