Borges Classic oliiviöljy
230,59€ / 6 kpl
(alv 13,5%)
38,43€ / kpl
(alv 13,5%)
19,22 € / l (alv 13,5%)
Varastossa
Reilumpi pullo oliiviöljyä ruoanlaittoon, grillaukseen, paistamiseen ja leivontaan.
Oliiviöljy
Olivolja
| Energia/Energi | 3700 kJ / 900 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 100 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 12 g |
| kertatyydyttymättömät rasvat/omättat fett | 80 g |
| monityydyttymättömät rasvat/fleromättade fett | 8 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 0 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 0 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 0 g |
| Proteiini/Protein | 0 g |
| Suola/Salt | 0 g |
| E-vitamiini/Vitamin E | 15 mg |
SÄILYTÄ SUOJASSA SUORALTA LÄMMÖLTÄ JA VALOLTA. SULJE AINA KÄYTÖN JÄLKEEN. Kun lämpötila laskee noin 12 C:n alle, oliiviöljyyn voi muodostua kiinteitä hyytymiä. Tämä on luonnollinen prosessi, joka johtuu siitä, että öljy sisältää rasvahappoja. Kun pullo palautetaan huoneen lämpötilaan, öljyn tavanomainen ulkonäkö palaa, ja se säilyttää kaikki öljyn ominaisuudet.
| Tuotenumero | 807302 |
|---|---|
| EAN koodi | 8410179010045 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 150 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Borges Aromatics lemon peel sitruunankuorella maustettu oliiviöljy
Varastossa
6 x 200 ml9,45€ / kpl