Kitchen Joy Plant-based Gyoza with Spicy Sesam Sauce
SOIJAproteiini 33%, taikina 28% (VEHNÄjauho, vesi, VEHNÄtärkkelys, muunnettu tärkkelys, soijaöljy, suola), mausteinen seesamikastike 10% (vesi, soijakastike (vesi, VEHNÄ, SOIJAPAVUT, suola, sokeri), sokeri, soijaöljy, etikka, SEESAMINSIEMEN 0,4% kastikkeesta, punainen chili, muunnettu tärkkelys, suola, hiivauute, emulgointiaine (E415)), keräkaali 8,8%, siitakesieni 5,6%, porkkana 3,6%, SOIJAKASTIKE (SOIJAPAVUT, VEHNÄ, suola, vesi, sokeri), SEESAMIÖLJY 3%, sokeri, hernetärkkelys, hernejauho, herneproteiini, VEHNÄGLUTEIINI, muunnettu tärkkelys, sakeuttamisaineet (E425, E407a), aromit, maltodekstriini, suola, kasvisöljyt (kookos), stabilointiaine (E461), hiivauute, chilijauhe, valkopippuri.
SOJAprotein 33%, deg 28% (VETEmjöl, vatten, VETEstärkelse, modifierad stärkelse, sojaolja, salt), kryddig sesamsås 10% (vatten, sojasås (vatten, VETE, SOJABÖNOR, salt, socker), socker, sojaolja, ättika, SESAMFRÖN 0,4%, röd chili, modifierad stärkelse, salt, jästextrakt, emulgeringsmedel (E415)), vitkål 8,8%, shiitakesvamp 5,6%, morot 3,6%, sojasås (SOJABÖNOR, VETE, salt, vatten, socker), SESAMOLJA 3%, socker, ärtstärkelse, ärtmjöl, ärtprotein, VETEGLUTEN, modifierad stärkelse, förtjockningsmedel (E425, E407a), aromer, maltodextrin, salt, vegetabiliska oljor (kokos), stabiliseringsmedel (E461), jästextrakt, chilipulver, vitpeppar.
Reconstituted SOY Protein 33%, Dumpling Sheet 28% [WHEAT Flour, Water, WHEAT Starch, Modified Starch, Soybean Oil, Salt], Spicy Sesame Sauce 10% (Water, SOY Sauce (Water, WHEAT, SOYBEAN, Salt, Sugar), Sugar, Soybean oil, Distilled Vinegar, Ginger, SESAME Seeds 0.7%, Red chili, Salt, Modified Starch, Xanthan gum (E415)), Cabbage 8,8%, Mushroom 5,6%, carrot 3,6%, SOY Sauce [SOYbean, WHEAT flour, Salt, Water, Sugar], SESAME OIL 3%, Sugar, Pea Starch, Pea Flour, Pea Protein, WHEAT gluten, Modified Starch, Thickener (E425, E407a), Flavorings, Maltodextrin, Salt, Vegetable oils (coconut), Stabilizer (E461), Yeast extract, Chili Powder, White Pepper Powder.
| Energia/Energi | 660 kJ / 157 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 4.3 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 0.6 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 21 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 5.3 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 3.1 g |
| Proteiini/Protein | 7 g |
| Suola/Salt | 1.4 g |
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Sisältää |
|---|---|
| Soijapavut ja soijapaputuotteet | Sisältää |
| Seesaminsiemenet ja seesaminsiementuotteet | Sisältää |
| Vehnä ja vehnätuotteet (gluteenia sisältävät viljat) | Sisältää |
| Tuotenumero | 816601 |
|---|---|
| EAN koodi | 8858984836854 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 120 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Kettle Sea Salt & Balsamic Vinegar – balsamicolla maustetut perunalastut
Varastossa
18 x 40 g1,54€ / kpl