Van Houten Reilun kaupan kaakaojuomajauhe (10×25 g)
54,08€ / 8 kpl
(alv 13,5%)
6,76€ / kpl
(alv 13,5%)
27,04 € / kg (alv 13,5%)
Varastossa
Perinteistä, laadukasta ja herkullista Van Houtenin herkullista kaakaojuomaa löytyy myös Reilun kaupan tuotteena! Kätevä kaakaojauhepussi kuppiin, päälle kuumaa vettä, sekoitus ja kaakaohetki on valmis! Nautiskele hyvällä omallatunnolla! Pakkauksessa on 10 kaakaojuomajauhepussia, joista riittää moneen herkutteluhetkeen.
Sokeri, herajauhe (MAIDOSTA), vähärasvainen kaakaojauhe (12 %), rasvaton MAITOjauhe, laktoosi (MAIDOSTA), glukoosisiirappi, kasvirasva (kookospähkinä), MAITOproteiini, paakkuuntumisenestoaine (E341), suola, stabilointiaine (E340), aromi.
Socker, vasslepulver (MJÖLK), fettreducerat kakaopulver (12 %), skumMJÖLKspulver, laktos (MJÖLK), glukossirap, vegetabiliskt fett (kokos), MJÖLKprotein, klumpförebyggande medel (E341), salt, stabiliseringsmedel (E340), arom.
| Energia/Energi | 370 kcal / 1500 kJ |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 3,7 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 2,9 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 74 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 70 g |
| Proteiini/Protein | 8,6 g |
| Suola/Salt | 1,18 g |
| Maito ja maitotuotteet, myös laktoosi | Sisältää |
|---|
| Tuotenumero | 831653 |
|---|---|
| EAN koodi | 7340161402347 |
| Myyntierä | 8 |
| Minimimyyntiaika | 120 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Teekanne Ginger Turmeric inkivääri-kurkuma yrttihauduke (20×1,75g)
Varastossa
10 x 20×1,75g3,49€ / kpl -
Barebells Milkshake Chocolate – suklaanmakuinen proteiinipirtelö (330 ml)
Varastossa
8 x 330 ml3,99€ / kpl -
The Gutsy Captain Kombucha Ginger-Lemon – fermentoitu juoma LUOMU iso pullo (950 ml)
Varastossa
6 x 950 ml5,37€ / kpl