Borges Harmony Ekstra-neitsytoliiviöljy
59,88€ / 12 kpl
(alv 13,5%)
4,99€ / kpl
(alv 13,5%)
Varastossa
Ekstra-neitsytoliiviöljy 100% Hojiblanca-oliiveista. Tämä on täydellisesti tasapainotettu lajike, jonka harmoninen maku on yhtä aikaa karhea sekä raikas. Sopii erinomaisesti kastikkeisiin, leivän päälle sekä soseisiin.
Ekstra-neitsytoliiviöljy.
Extra jungfruolivolja.
Extra Virgin olive oil.
| Energia/Energi | 3382 kJ / 823 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 91 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 14 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 0 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 0 g |
| Proteiini/Protein | 0 g |
| Suola/Salt | 0 g |
SÄILYTÄ SUOJASSA SUORALTA LÄMMÖLTÄ JA VALOLTA. Kun lämpötila laskee noin 12 C:n alle, oliiviöljyyn voi muodostua kiinteitä hyytymiä. Tämä on luonnollinen prosessi, joka johtuu siitä, että öljy sisältää rasvahappoja. Kun pullo palautetaan huoneen lämpötilaan, öljyn tavanomainen ulkonäkö palaa, ja se säilyttää kaikki oliiviöljyn ominaisuudet.
Sulje aina käytön jälkeen.
FÖRVARAS AVSKILT FRÅN DIREKTA VÄRMEKÄLLOR OCH SOLLJUS. När temperaturen sjunker under ungefär 12 C, kan det bildas klumpar i olivoljan. Detta är en naturlig process som beror på att olivoljan innehåller fettsyror. När flaskan har återfått rumstemperatur kommer olvoljan att återgå till sitt vanliga utseende och bibehålla alla sina egenskaper.
Återförslut efter varje användning.
STORE AWAY FROM DIRECT HEAT AND LIGHT. When the temperature drops below approx. 12 C, some solid clouds may form in the olive oil. This is a natural process due to it containing fatty acids. Once the bottle has returned to room temperature it will return to its usual appearance and maintain all olive oil properties.
Reseal after each use.
| Tuotenumero | 872561 |
|---|---|
| EAN koodi | 8410179100951 |
| Myyntierä | 12 |
| Minimimyyntiaika | 150 |