Rio Mare MSC Couscous-tonnikalasalaatti (160g)
37,55€ / 9 kpl
(alv 13,5%)
4,17€ / kpl
(alv 13,5%)
26,07 € / kg (alv 13,5%)
Varastossa
Etsitkö maukasta ja monikäyttöistä salaattia, joka sopii täydellisesti kiireisiin arkihetkiin tai kevyeksi välipalaksi? Rio Mare Insalatissime couscous tonnikalasalaatti on vastaus! Tämä herkullinen salaatti yhdistää laadukkaan tonnikalan, maukkaan couscousin ja mehevät vihannekset. Jokainen purkki vie makunystyräsi suoraan etelän aurinkoon. Helposti mukana kulkeva ja pitkään säilyvä Rio Mare Couscous tonnikalasalaatti on juuri sopiva lounaaksi, välipalaksi tai evääksi. Näin helppoa aterioinnin kuuluukin olla! Löydät tämän herkullisen tonnikalasalaatin helposti tonnikalahyllystä – nappaa mukaan ja anna itsellesi makuelämys, joka täyttää vatsan ja hellii mieltä. Rio Mare Insalatissime – Tonno Fantastico!
Couscous (durumVEHNÄjauho) 37%, tonnikala (KALA)** 19%, maissiöljy, kikherne 7%, porkkana, herne 6%, paprika, kirsikkatomaatti 3%, sipuli, aromit, suola, glukoosisiirappi. **Euthynnus (Katsuwonus) pelamis. Saattaa sisältää SINAPPIA ja SOIJAA.
Couscous (durumVETEmjöl) 37%, tonfisk (FISK)** 19%, majsolja, kikärta 7%, morot, ärta 6%, paprika, körsbärstomat 3%, lök, aromer, salt, glukossirap. **Euthynnus (Katsuwonus) pelamis. Kan innehålla SENAP och SOJA.
Cous cous (durum WHEAT flour) 37%, tuna (FISH)** 19%, corn oil, chickpeas 7%, carrots, green peas 6%, peppers, cherry tomatoes 3%, onions, flavorings, salt, glucose syrup. **Euthynnus (Katsuwonus) pelamis. May contain MUSTARD and SOYA.
| Energia/Energi | 1037 kJ / 249 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 16 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 1.9 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 16 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 2.3 g |
| Proteiini/Protein | 8.9 g |
| Suola/Salt | 1.1 g |
| Kalat ja kalatuotteet | Sisältää |
|---|---|
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Sisältää |
| Vehnä ja vehnätuotteet (gluteenia sisältävät viljat) | Sisältää |
| Soijapavut ja soijapaputuotteet | Saattaa sisältää |
| Sinappi ja sinappituotteet | Saattaa sisältää |
Säilytys kuivassa ja viileässä, suojassa auringonvalolta.
Förvaras svalt och torrt, på avstånd från direkt ljus.
Store in a dry and cool place, protected from sunlight.
| Tuotenumero | 854101 |
|---|---|
| EAN koodi | 8004030860001 |
| Myyntierä | 9 |
| Minimimyyntiaika | 180 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Borges Aromatics Fresh Basil – Basilikalla maustettu oliiviöljy (200 ml)
Varastossa
6 x 200 ml9,45€ / kpl -
Teekanne Ginger Lemon inkivääri-sitruuna yrttihauduke (20×1,75 g)
Varastossa
10 x 20×1,75 g3,49€ / kpl