Kitchen Joy Pad Kaprao Chicken with Jasmin Rice
Keitetty jasmiiniriisi 50% (vesi, jasmiiniriisi, auringonkukkaöljy), keitetty broilerinliha 18%, vesi, basilikan lehdet 3%, soijakastike (soijapapu, vehnä, suola, sokeri), valkosipuli, punainen chili, kookossokeri, makea soijakastike (sokeri, suola, vesi, soijapapu, vehnä), jalostettu soijaöljy, muunnettu tärkkelys, sokeri, arominvahvenne (E621, E635), suola, hiivauute, rypälesokeri.
Kokt jasminris 50% (vatten, jasminris, solrosolja), kokt kycklingkött 18%, vatten, basilika blad 3%, sojasås (sojabönor, vete, salt, socker), vitlök, röd chili, kokossocker, söt sojasås (socker, salt, vatten, sojabönor, vete), helt raffinerad sojaolja, modifierad tärkelse, socker, smakförstärkare (E621, E635), salt, jästextrakt, druvsocker.
Cooked jasmine rice 50% (water, jasmine rice, sunflower oil), cooked chicken meat 18%, water, basil leaves 3%, soy sauce (soybean, wheat, salt, sugar), garlic, red chili, coconut sugar, dark soy sauce (sugar, salt, water, soybean, wheat), fully refined soybean oil, modified tapioca starch, sugar, flavor enhancer (E621, E635), salt, yeast extract, dextrose.
| Energia/Energi | 524 kJ / 124 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 1.2 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 0.3 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 21 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 3.1 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 1 g |
| Proteiini/Protein | 6.4 g |
| Suola/Salt | 1.1 g |
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Sisältää |
|---|---|
| Soijapavut ja soijapaputuotteet | Sisältää |
| Vehnä ja vehnätuotteet (gluteenia sisältävät viljat) | Sisältää |
| Tuotenumero | 816095 |
|---|---|
| EAN koodi | 8858984837813 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 120 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Borges Aromatics lemon peel sitruunankuorella maustettu oliiviöljy
Varastossa
6 x 200 ml9,45€ / kpl