Kitchen Joy Creamy Tom Yum Chicken with Noodles
Tuotetta ei ole tällä hetkellä saatavilla
Kitchen Joy The Original Thaikuutio Creamy Tom Yum on herkullinen broileri-nuudeliruoka perinteisillä thaimauilla. Aterian maku pohjautuu suosittuun Thaimaalaiseen Tom Yum -keittoon joka on maustettu sitruunanruoholla, galangajuurella, kalakastikkeella, chilillä ja tamarindillä. Ateriaan on lisätty kookosuutetta joka tekee siitä täyteläisen ja miedomman kuin perinteinen Tom Yum. Aterian tulisuus on kaksi chiliä viidestä. Ateria valmistuu viidessä minuutissa mikrossa. Thaimaallisen hyvää!
Keitetty nuudeli 45% (vesi, DURUMVEHNÄJAUHO, SOIJAÖLJY), keitetty kananliha 18%, kookosuute, vesi, sipuli, sokeri, salottisipuli, herkkusieni, sitruunaruoho, suola, SOIJAÖLJY, galangajuuri, anjovisuute (KALA), muunnettu tapiokatärkkelys, punainen chili, tamarindi, dekstroosi, kaffirlimetinlehti, hiivauute, auringonkukkaöljy, happamuudensäätöaineet (E330, E260), väriaine (E160c)
Kokt nudel 45% (vatten, DURUMVETEMJÖL, SOJAOLJA), kokt kyckling 18%, kokosextrakt, vatten, lök, socker, schalottenlök, champinjon, citrongräs, salt, SOJAOLJA, galangarot, anjovisextrakt (FISK), modifierad tapikoastärkelse, röd chili, tamarind, dextros, kaffirlimeblad, jästextrakt, solrosolja, surhetsreglerande medel (E330, E260), färgämne (E160c)
| Energia/Energi | 664 kJ / 158 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 5,9 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 3,1 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 19 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 4,6 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 1,5 g |
| Proteiini/Protein | 6,5 g |
| Suola/Salt | 1,1 g |
| Vehnä ja vehnätuotteet (gluteenia sisältävät viljat) | Sisältää |
|---|---|
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Sisältää |
| Kalat ja kalatuotteet | Sisältää |
Pakaste, säilytys vähintään -18 °C pakkaukseen merkittyyn parasta ennen -päiväykseen asti.
Valmistus: Poista ulommainen muovikalvo. Aseta Kitchen Joy-tuote mikroaaltouuniin ja lämmitä kovalla teholla (900– 1000 wattia) 5-6 minuutin ajan tai kunnes tuote on lämmennyt kauttaaltaan. Ota tuote mikroaaltouunista varoen, sisältö on kuumaa. Sekoita ja tarjoile!
| Tuotenumero | 816082 |
|---|---|
| EAN koodi | 8858984832146 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 120 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Borges Aromatics lemon peel sitruunankuorella maustettu oliiviöljy
Varastossa
6 x 200 ml9,45€ / kpl