Kitchen Joy Southern Fried Chicken
Kanansisäfilee 56 %, VEHNÄjauho, rapsiöljy, vesi, tapiokatärkkelys, suola, VEHNÄTÄRKKELYS, maissijauho, mausteet, hiiva, VEHNÄGLUTEENI, valkosipulijauhe, muunnettu maissitärkkelys, nostatusaineet (difosfaatit, natriumkarbonaatit), sipulijauhe, hiivauute, mausteuute.
56 % kycklinginnerfilé, VETEMJÖL, rapsolja, vatten, tapiokastärkelse, salt, VETESTÄRKELSE, majsmjöl, kryddor, jäst, VETEGLUTEN, vitlökspulver, modifierad majsstärkelse, bakpulver (difosfater, natriumkarbonater), lökpulver, jästextrakt, kryddextrakt.
Chicken inner fillet 56%, WHEAT flour, rapeseed oil, water, tapioca strach, salt, WHEAT starch, mazie flour, spices, yeast, WHEAT gluten, garlic powder, modified maize starch, raising agent: diphosphates, sodium carbonates; onion powder, yeast extract, spices extract.
| Energia/Energi | 841 kJ / 201 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 8.7 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 0.7 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 17.8 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 1 g |
| Proteiini/Protein | 12.4 g |
| Suola/Salt | 1.2 g |
| Gluteiinia sisältävät viljat ja viljatuotteet | Sisältää |
|---|---|
| Vehnä ja vehnätuotteet (gluteenia sisältävät viljat) | Sisältää |
| Tuotenumero | 816089 |
|---|---|
| EAN koodi | 5902487132869 |
| Myyntierä | 12 |
| Minimimyyntiaika | 150 |