Kitchen Joy Panang Curry Chicken with Jasmine Rice
Keitetty jasmiiniriisi 50% (vesi, jasmiiniriisi, auringonkukkaöljy), kookosuute 19%, keitetty broileri 18%, vesi, sokeri, punainen chili, suola, anjosvisuute (KALA), kookossokeri, valkosipuli, sitruunaruoho, salottisipuli, maissitärkkelys, isogalangajuuri, kaffislimetin lehti, dekstroosi, juustokumina, kaffirlimen kuori, korianterin siemen, korianterin juuri, happamuudensäätöaine (E260).
Kokt jasminris 50% (vatten, jasminris, solrosolja), kokosextrakt 19%, kokt kycklingkött 18%, vatten, socker, röd chili, salt, ansjovisextrakt (FISK), kokossocker, vitlök, citrongräs, schalottenlök, majsstärkelse, galangarot, kaffirlimeblad, dextros, kummin, kaffirlimeskal, korianderfrön, korianderrot, surhetsreglerande medel (E260).
Boiled jasmine rice 50% (water, jasmine rice, sunflower oil), coconut extract 19%, cooked chicken 18%, water, sugar, red chili, salt, anchovy extract (FISH), coconut sugar, garlic, lemongrass, shallot, corn starch, galangal root, kaffir lime leaf, dextrose, cumin, kaffir lime peel, coriander seed, coriander root, acidity regulator (E260).
| Energia/Energi | 638 kJ / 152 kcal |
|---|---|
| Rasva/Fett, | 4.6 g |
| josta tyydyttynyttä/varav mättat fett | 3.6 g |
| Hiilihydraatit/Kolhydrat, | 21 g |
| josta sokereita/varav sockerarter | 3.7 g |
| Ravintokuitu/Fiber | 0.9 g |
| Proteiini/Protein | 6.1 g |
| Suola/Salt | 0.61 g |
| Kalat ja kalatuotteet | Sisältää |
|---|
| Tuotenumero | 816012 |
|---|---|
| EAN koodi | 8858984830326 |
| Myyntierä | 6 |
| Minimimyyntiaika | 120 |
Sinua saattaisi kiinnostaa myös nämä
-
Barebells Milkshake Strawberry – mansikanmakuinen proteiinipirtelö
Varastossa
8 x 330 ml3,97€ / kpl -
Barebells Milkshake Creamy Pear – päärynänmakuinen proteiinipirtelö
Varastossa
8 x 330 ml3,97€ / kpl -
Kettle Sweet Chili & Sour Cream – makealla chilillä ja kermaviilillä maustetut perunalastut
Varastossa
10 x 130g2,89€ / kpl -
Kettle Sea Salt & Crushed Black Pepper – suolalla ja mustapippurilla maustetut perunalastut
Varastossa
10 x 130g2,89€ / kpl